Hoşgeldiniz!  / Kayıt ol
Bizden Birisi GİRAY ERCENK-- Melahat Aral Aktan Sergisi-- Edip Cansever'i Anıyoruz-- Kamile Yılmaz / Mor Cepkenli Kadın-- Şiirsel Söyleşi / Ali Feridun Karaçetin-- Mustafa Ceylan Yazdı / Halil Erdem ve Göl Hikayeleri-- Gazanfer Eryüksel / Günce Notları-- Nazmi Öner Yazdı / Eğitim, Bilim ve Toplum-- Nadire Sönmez / "Kafiye" Kitap Tanıtımı-- 26 Mayıs 2018 Saat 16:00 da Hasan Göztepe'nin "KEŞKE" isimli kitabının söyleşisi ve imza günü Ansan Galeri'de....Ve sayfalarımızda fotoğraflar, makaleler, sanatsal çalışmalar-Antalya'da Sanatın Amiral Gemisi ANSANSANAT da Sizlerle...HAZİRAN 2018 ANSAN DERGİSİ çıktı...Üyelerimiz Dergilerini Derneğimizden alabilirler......Dergimizde bulunan yazılar : Nuri Erkal / Aydan Yalçın'ın Gül Makası---Servet Yıldırım Koçlalıer / Mitoloji Dünyası....Gazanfer Eryüksel / Kıssadan Hisse---Sevim Akdeniz / Biletler---Hasan Göktepe /Anadolu Uygarlıktır.....Kamile Yılmaz /Annemin Cebi---Şadan Gökovalı / Balıkçıdan Öğrendiğim Birşey Var---Ersin Kesici / Ne Okuyalım...Naim Tuncalı / Antalya'nın Gururu Cahit Külebi.... Ve 56 sayfada Sanat-Edebiyat Sizlerle....İnternet Sitemize ve Dergimize ürünlerinizi bekliyoruz...
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.61/5 - 23 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Melahat Aral Aktan Sergisi'ne Dair
#1
Yavuz Ali SAKARYA :

Sanatçının, hangi sanat dalı ile uğraşıyorsa uğraşsın, ürettikleri ile özgün ve özgür olması gerekir. Sanatçı sıradan insandan farklı olarak, hayalleri olan, siyah-beyaz görüntüleri bile renkli gören, koyulu açıklı renkleri yanyana getirdiğinde, tonları bile ayırt eden, önce kendi gören ve sonra resme bakana gösteren, duygularını karşısındakine birebir geçiren sıradışı kimsedir. Melahat Aktan öyle biri.

*

Sanatçı, kendini tekrarlamayan, her fırsatta kendini yenileyen, geliştiren sanatına saygı duyan,duyuran, ona dört elle sarılan insandır. 

Melahat Aktan da kızı Gamze Aktan da “Mum dibine kör yanmaz”ı, “kandır çeker”i kanıtlamak üzere değişik sanat dalları ile ilgilenerek, kişisel ya da ortak temalı sergiler açarak sanatseverlerin ilgisini toplamayı, yaptıklarını beğendirmeyi başarıyorlar.Ana-kız her ikisini de sanata katkıları için tebrik ediyoruz. 

ANSAN galeride bu kez kişisel sergi açan Melahat Aktan, özenle çalışan, resimlerinde her türlü ayrıntıyı düşünen, renk ve doku ilişkisini başarıyla uygulayan, özgür takılan, kadına vurgu yapan, hemen her sergisinde sanatseverlerin karşısına farklı bir tema ile çıkan arkadaşımız. Kendisini, çok takdir ediyor, ürettiği birbirinden güzel eserler için eline,aklına sağlık diyoruz. 

ANSAN galeride sergilenen resimlerin altlarına resmi anlatan açıklamaların konulması da iyi olmuş. İnsan sergiye daha bütünsel bakabiliyor. Sanatçının gözünden yorumlayabiliyor. Güzel ve anlamlı. 

Bu arada kızı Gamze Aktan’ı da maske çalışmaları için kutluyoruz. Nice başka sergilerde buluşmak üzere Aktan’lara esenlikler ve sanat dolu günler diliyoruz. ANSAN


33059890_2005443346193919_79190810370349...e=5B91E670


Melahat Aral Aktan Sayın Yavuz Ali Sakarya, yorumlarınız beni onurlandırdı.Ne mutlu ki bana resimlerimle sizlere duygularımı yansıtabilmişım.Benim resimlerimde kural yok. Duygularım düşüncelerim hayallerim var.hayatın içinden detaylar var .Hayalimdeki kadın var.Renklerle çizgilerle güzellikler iletebildiysem sizlere ne mutlu bana. Teşekkürler
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Antalya

Antalya Sanatçılar Derneği
Fikret Otyam Sanat Parkı içi-Konyaaltı Caddesi-Muratpaşa / Antalya
Tel : 0242 248 00 08
Mail : ansansanat07@gmail.com

              Quick Links

              User Links